Obchodní zastoupení prvního tuzemského výrobce tepelných izolací z technického konopí společnosti CANABEST s.r.o., provozované společností OMEGA project s.r.o.

Konopná izolace

 
 

Využití konopné termoizolace

Někteří čtenáři budou možná zklamáni, protože tuzemský výrobce CANABEST se zaměřuje pouze na výrobu stavebních izolací. Tím je určena základní oblast využití. Výrobky najdou s výhodou uplatnění jako tepelné a akustické izolace jak v obvodových, tak vnitřních svislých i vodorovných konstrukcích.


  • zátěžové vodorovné izolace podlah (kročejová izolace těžkých plovoucích podlah)
  • vodorovné izolace stropů a podhledů (tepelné a akustické)
  • svislé izolace vnitřních stěn (tepelné a akustické)
  • svislé izolace obvodových stěn (výplňové a sendvičové konstrukce)
  • svislé izolace fasád (zateplovací systém)
  • střešní izolace (mezi krokve i nad krokve)


Svými vlastnostmi je tento materiál ideální pro použití v difúzně otevřených skladbách obvodových konstrukcí
a umožuje tak stěnám „dýchat“.


Příznivé vlastnosti konopné izolace CANABEST vyniknou právě v „DIFÚZNĚ OTEVŘENÝCH SKLADBÁCH“ jejichž příklady naleznete v dokumentu DOPORUČENÉ SKLADBY společností OMEGA project s.r.o. Uvedené skladby lze dále optimalizovat a přizpůsobit různým materiálům, podmínkám a lokalitě stavby. Tyto skladby jsou navrženy obecně s využitím výrobků CANABEST a jsou doporučené pro použití ve stavebnictví. Součinitele prostupu tepla jsou posouzeny pro lokalitu Liberec. Finální skladbu s konkrétními materiály je možno použít pouze na základě posudku projektanta stavby, v níž bude skladba použita.